About

Jestem fitoterapeutą, biomasażystą, terapeutą reiki oraz innych metod medycyny niekonwencjonalnej. Moje ulubione techniki pracy z człowiekiem to bańki, yoga, zioła i medytacje. Jednakże zdrowie człowieka traktuję holistycznie: problemy fizyczne, psychiczne i duchowe jako jedną całość, uważam iż podstawą zdrowia jest równowaga wszystkich czynników. W swojej praktyce biorę pod uwagę wszystkie aspekty w procesie zdrowienia, uwzględniając jednocześnie indywidualne cechy osobowościowe oraz społeczne środowisko pacjenta, predyspozycje i skłonności.
Zdobywałam wiedzę jako samouk. Aż przyszedł czas na uporządkowanie wiedzy i zdobycie uprawnień. Najpierw ukończyłam kurs masażu z akupunkturą, refleksoterapią i bańkami. Następnie kolejny stopień kursu masażu z drenażem limfatycznym i masażem segmentarnym. Kolejno: kursy reiki (I i II stopień) a następnie ukończyłam studia podyplomowe w zakresie Towaroznawstwa zielarskiego, kosmetyki i żywności funkcjonalnej z pracą dyplomową u Dr Henryka Różańskiego w PWSZ w Krośnie oraz kurs Zielarz-Fitoterapueta na tej samej uczelni.
Podczas całego mojego życia wszystko koncentrowało się wokół zapobiegania czyli profilaktyki i wyrównywania nierównowagi organizmu (chorób). Ważne jest nie tylko dostarczanie odpowiedniego pożywienia na poziomie fizycznym, ale również dbanie o emocje i równowagę psychiczną. Obecnie większość swojego czasu poświęcam na pracę alchemiczną. Jest to praca nie tylko z substancjami zawartymi w roślinach, nie tylko przetwarzanie, ekstrahowanie ale też energetyczne wykorzystanie, sprawdzanie możliwości roślin zgodnie z tradycyjnym ich wykorzystaniem, to również praktyka duchowa, gdzie zachodzą przemiany wewnętrzne poprzez medytacje, modlitwę, studia itd., jest to dokonywanie transformacji poprzez eksperymentowanie z subtelnymi energiami Natury.
Na co dzień zajmuję się przetwarzaniem ziół, zbieraniem ich, wykonywaniem kosmetyków i preparatów leczniczych. Wciąż eksperymentuję i poszukuję. Mam różne zainteresowania i pasje, które staram się łączyć w jedną całość: medycyna naturalna w tym głównie zioła i energetyka, fotografia szczególnie makro, turystyka: piesza, konna oraz wiele innych. Ponadto udzielam porad ziołowych, promuję zdrowy styl życia, prowadzę warsztaty z zakresu moich uprawnień, organizuję zloty i spotkania wellness.. 

Po prostu! Jestem…. Niezłe Ziółko !

4 Comments

Add Yours
    • 2
      admin

      Witaj 🙂 dzięki Małgosiu, blog to moja DUSZA, staram się, by oddawał dokładnie to co czuję, choć nie zawsze media idą w parze z naszymi intencjami 🙂 A więc muszę się rozwijać, a co tym idzie i zmieniać…. 😉 Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *