Balsam ŻYWOKOSTOWY z magnezem

Skład:
Tłuszcze: smalec wieprzowy, lanolina, olej rycynowy; gliceryna, chlorek magnezu sześciowodny, ekstrakty ziołowe: żywokost lekarski, kasztanowiec zwyczajny, topola balsamiczna, olejek eteryczny:  geranium, jałowiec, Ravintsar.

Właściwości i działanie:
Przeciwzapalnie, ochładzająco, przeciwobrzękowo, przeciw wysiękowo,  łagodzące ból; wspomaga regenerację stawów i kości, stanów zapalnych i wysięków okołostawowych, wspomaga regenerację ścięgien i stawów po urazach, rozkurczowo na mięśnie, wspomaga wchłanianie siniaków i wylewów podskórnych.

Do czego używam:
Na opuchnięcia kończyn, stany zapalne stawów i mięśni, na siniaki, obtłuczenia, krwawe wybroczyny, złamania (bez uszkodzenia tkanki skórnej), urazy powypadkowe, kontuzje sportowe, skłonność do powstawania siniaków.

Jak stosuję:
Nanoszę na miejsca dotknięte w/w dolegliwościami, delikatnie wsmarowuję w skórę używając technik masażu klasycznego. Stosuję co 6 -12 godzin.

5 Comments

Add Yours
  • 2
   Krystyna Judka

   Witam, nikt nie każe Pani czytać moich wpisów. Nie wysyłam i nie nagabuję Pani o czytanie ich. Czasem robię wpisy dla siebie, po to tylko, żeby zaznaczyć że jest taka możliwość. Każdy by chciał mieć od razu wszystko za darmo. Moje eksperymenty też kosztują: czasu, wiedzy, pieniędzy itd. Niektórymi przepisami nie chcę się dzielić, po prostu, mam do tego prawo 🙂 Nie mam też obowiązku umieszczania receptury tylko dlatego, że ją stworzyłam. 🙂
   Bardzo proszę nie czytać mojego bloga jeśli nie znajduje tutaj Pani niczego co by Panią interesowało. Nie narzucam się.

   Pozdrawiam serdecznie, życząc wielu ciekawych przepisów na stronach innych blogerów. 🙂

  • 3
   Krystyna Judka

   Można też ewentualnie skorzystać z podpowiedzi innego mojego wpisu: https://www.niezleziolko.bieszczady.pl/masc-czy-balsam-z-zywokostu/ , można też skontaktować się ze mną osobiście, nie wypisując tutaj obraźliwych pytań. Kontakt bezpośredni do mnie jest podany 🙂 Blog jest dedykowany szczególnie osobom, które już mają jakieś pojęcie o recepturowaniu. Można tez zasięgnąć do literatury bibliotecznej. Możliwości jest naprawdę wiele.
   Pozdrawiam 🙂

  • 5
   Krystyna Judka

   Witam, niektóre przepisy są moimi autorskimi recepturami przez wiele lat testowanymi, więc tak jak jest w opisie o mnie nie ze wszystkimi recepturami będę się z Wami dzielić. 🙂 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *