Repelent „IXODES” na kleszcze i inne owady

Ziołowy repelent „IXODES” Preparat zapachowy do odstraszania kleszczy i innych owadów

Skład:

Woda, alkohol etylowy, alkohol salicylowy, wyciągi ziołowe: wrotycz, piołun, psianka, glistnik, trędownik, bodziszek, kolczurka, tatarak; olejki eteryczne: geranium, rozmaryn, cytronella, jałowiec, goździk, pomarańcza, tatarak, anyż, eukaliptus, drzewo herbaciane.

Jakie ma właściwości i działanie:

Preparat ma za zadanie odstraszyć i zniechęcić głownie kleszcze do obsiadania naszego ciała. W rozcieńczeniu z wodą 1:10 działa łagodząco na ukąszenia owadów, opuchnięcia i alergie oraz swędzenia, działa również odkażająco na skórę. Należy miejsce ukąszone lub drażliwe przemyć wacikiem czy patyczkiem z wata nasączonym rozcieńczonym repelentem.

Kiedy stosuję:

Wychodząc do lasu czy w teren gdzie mogę spodziewać się kleszczy lub innych uciążliwych owadów.

Jak używam:

Rozpryskuję w okolicy głowy i włosów (można na włosy), albo na czapkę czy chustkę. Również w okolicy pachwin górnych i dolnych oraz stóp i kolan. Nie należy spryskiwać bezpośrednio a skórę, może powodować podrażnienia . Należy też uważnie dawkować na ubrania, gdyż może powodować trwałe przebarwienia. Można również spryskiwać futro psa i kota czy innych zwierząt, ale również należy zachować ostrożność (nie bezpośrednio na skórę, ani w okolicy oczu czy odbytu). Zwierzę nie może mieć dostępu do wylizywania preparatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *