Warsztaty: wiosenne inspiracje – kwiecień 2017

ZIOŁOWE WELLNESS  „ wiosenne inspiracje”: propozycja programowa

Czas trwania: 9:00 – 18:00 SOBOTA I NIEDZIELA

MIEJSCE: do uzgodnienia

Tematem spotkania ZIOŁOWE WLLNESS będzie: przetwarzanie ziół w różnych rozpuszczalnikach i przygotowanie kosmetyków od podstaw. W trakcie tych warsztatów zaprezentuję DESTYLATOR Z ODSTOJNIKIEM I DEFLEGMATOREM oraz CHŁODNICĄ . Pokażę proces destylacji, a końcowy efekt procesu zostanie użyty następnego dnia warsztatowego. Podczas warsztatów:

 1. Będziemy przetwarzać świeżo zebrane zioła: opowiem, jak suszyć zioła, które przetwarzać i w jaki sposób, jak dobrać rozpuszczalnik do zioła. Opowiem jak pozyskiwać korzenie, kwiaty, pączki, itp. Jak je przetwarzać, jak przechowywać.
 2. Zajmiemy się: macerowaniem ziół w różnych mediach. Omówimy rodzaje tłuszczów (smalce, masła i oleje) i ich przeznaczenie, działanie maceratów (wewn.-zewn., pielęgnacyjne – lecznicze), prezentacja różnych rozpuszczalników.
 3. Zaprezentuję gotowe maceraty i pokarzę procesy maceracji ziół (podstawowe informacje i porównanie): jaki efekt uzyskamy (konserwacja i przetwórstwo), jakie daje korzyści i jakie mają działanie. Dlaczego takie media?
 4. Przygotujemy przedmieszki jako bazę do zrobienia samodzielnego kosmetyków z doborem do rodzaju cery i potrzeb skórnych

 

COOLTOWY SPACER ZIOŁOWY!!  21 kwietnia 2017:

W piątek czyli dzień przed warsztatami dla tych co przyjadą w piątek na nocleg i dla tych co zechcą będzie spacer ziołowy.  Nazbieramy ziół do przetwarzania na kolejne dni, będziemy je rozpoznawać, oznaczać w terenie, opowiem o prawidłowym zbieraniu, suszeniu, przetwarzaniu, przechowywaniu.  Spacer jest rozpoczęciem i nieobowiązkowy -znaczy się wstęp wolny !! Planowane wyjście około godz. 13:00, zbiórka w „Osadzie pod Górką”

SOBOTA:

Przygotujemy:

 1. Przebierzemy zioła do wstępnej obróbki, przygotujemy do poszczególnych rodzajów przedmieszek.
 2. MACERAT TŁUSZCZOWY – jako bazę podstawową czyli przedmieszkę do przygotowywania innych preparatów (powiem o stężeniach i proporcjach)
 3. MCERAT GLICERYNOWY na gorąco, z dodatkiem magnezu, kwasów czy innych substancji – przedmieszka przede wszystkim do kremów oraz środek leczniczy do zastosowania wewnętrznego
 4. EKSTRAKCJA ETANOLOWA ziół – jako dodatek substancji czynnych preparatów leczniczych – kiedy na gorąco a kiedy na zimno.
 5. WODA KWIATOWA – hydrolat – w trakcie trwania warsztatów będziemy również destylować zioła/kwiaty do przygotowania wody kwiatowej/hydrolatu, którego użyjemy następnego dnia do kosmetyków.
 6. Wino enzymatyczne na „100 BÓLI” – przygotujemy na bazie octu lub wina preparat przeciwbólowy, przeciwzapalny, oczyszczający ze złogów i toksyn – omówimy dawkowanie, stężenia itp., – ustalimy dawkowanie w różnych dolegliwościach – preparat z ziół zebranych na spacerze ziołowym.
 7. Ekstrakcja ziół saponinowych – z użyciem do płynów myjących

NIEDZIELA:

 1. EGZOTYCZNY PEELING ENZYMATYCZNY „Jędrne ciało” na maceracie olejowym ziół z dodatkiem przedmieszki glicerynowej oraz soli i magnezu – 300 ml: Działa ujędrniająco, nawilża skórę, złuszcza martwy naskórek, odżywia ciało, lekko natłuszcza, pomaga pozbyć się cellulitu. Pielęgnuje skórę. Łagodzi podrażnienia, dezynfekuje. Nadaje się również do skóry problematyczne skłonnej do podrażnień, łuszczycowej, atopowej, alergicznej.
 2. SERUM ENZYMATYCZNE „Krem odmładzający do twarzy” – do skóry twarzy oraz dłoni – regeneracja skóry, nawilżenie, wybielenie plam i odbarwienie skóry, złagodzenie podrażnień, natłuszczenie z dodatkiem substancji czynnych ziół. – 50 ml
 3. Balsam NAWILŻAJĄCO-REGENERACYJNY „Słoneczna rozkosz”  (do każdego rodzaju cery) – 100 ml:  Świetnie się aplikuje, nie pozostawia nieprzyjemnego filmu klejącego na skórze, ochrania skórę przed czynnikami zewnętrznymi, łagodzi drobne podrażnienia skóry, delikatnie zmiękcza skórę, pozostawiając ją delikatną i wygładzoną, jest tłusty ale nie jest ciężki a ponad to: ma przyjemny, delikatny zapach natury. Doskonały do opalania.
 4. Szampon NIEZŁE ZIÓŁKO –  hit warsztatów: wieloskładnikowy szampon do mycia zarówno włosów jak i całego ciała ( z dodatkiem: destylatu ziołowego, ekstraktu glicerynowego, olejków eterycznych, oliwy magnezowej. Ekstraktu etanolowego oraz ekstraktu mlekowego ziół) – 300 ml /osoba

Jak zwykle podpowiem jak dobierać rozpuszczalniki do ziół i rodzaju cery, by wydobyć najcenniejsze właściwości. Opowiem jak w prosty sposób mając tylko maceraty zadbać o siebie i zrobić w domu małe ZIOŁOWE WELLNESS. Uczestnicy otrzymają receptury do przygotowania preparatów oraz gotowe preparaty i przedmieszki wytworzone w trakcie warsztatów.

Obowiązują zapisy mailowe: kjudka@wp.pl oraz wpłata zaliczki. Po uzgodnieniu wszelkich formalności.

Uczestnicy warsztatów zobowiązani są do zapewnienia we własnym zakresie wygodnych i ciepłych ubiorów (ochronnych) oraz notatników.

Dodatkowe pytania: tel. 734103970

Serdecznie zapraszam 🙂

Zdjęcia miejsca, w którym odbywały się już  warsztaty:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *