12-13 sierpień UWOLNIJ ZIOŁOWĄ INSPIRACJĘ

ZIOŁOWE WELLNESS  „uwolnij ziołową inspirację”:

TERMIN: 12-13 sierpnia 2017, czas trwania: 9:00 – 18:00 SOBOTA I NIEDZIELA

ADRES: 83-041 Mierzeszyn.p ow. gdański, ul. Kasztanowa 2

Tematem kolejnego spotkania ZIOŁOWE WLLNESS będzie: przetwarzanie ziół w różnych rozpuszczalnikach i przygotowanie kosmetyków od podstaw.  W trakcie tych warsztatów zaprezentuję DESTYLATOR Z ODSTOJNIKIEM I DEFLEGMATOREM oraz CHŁODNICĄ. Pokażę proces destylacji, opowiem o poszczególnych częściach tego sprzętu i do czego służą, a końcowy efekt procesu zostanie użyty następnego dnia warsztatowego. Będziemy uwalniać ziołowe inspiracje!!!

 

Podczas warsztatów:

 1. Zajmiemy się: macerowaniem ziół w różnych mediach. Omówimy ich rodzaje i  przeznaczenie, a także działanie (wewn.-zewn., pielęgnacyjne – lecznicze), prezentacja różnych rozpuszczalników.
 2. Zaprezentuję gotowe maceraty i pokarzę procesy maceracji ziół (podstawowe informacje i porównanie): jaki efekt uzyskamy (konserwacja i przetwórstwo), jakie daje korzyści i jakie mają działanie. Dlaczego takie media i które do jakich ziół?
 3. Przygotujemy przedmieszki jako bazę do zrobienia samodzielnego kosmetyków z doborem do rodzaju cery i potrzeb skórnych.
 4. Przygotujemy gotowe kosmetyki.
 5. I jeśli tylko starczy czasu to zdradzę tajemnicę jak używając wszystkich mediów jednocześnie wydobyć z rośliny jak najwięcej dobroci!!

SOBOTA:

 1. EKSTRAKT TŁUSZCZOWY dowolnych ziół – jako bazę podstawową czyli przedmieszkę do przygotowywania innych preparatów (powiem o stężeniach i proporcjach)
 2. MACERAT GLICERYNOWY na gorąco, z dodatkiem magnezu, kwasów czy innych substancji – przedmieszka przede wszystkim do kremów oraz środek leczniczy do zastosowania wewnętrznego
 3. WYCIĄG ETANOLOWY ziół – jako dodatek substancji czynnych preparatów leczniczych – kiedy na gorąco a kiedy na zimno.
 4. HYDROLAT – w trakcie trwania warsztatów będziemy również destylować zioła/kwiaty do przygotowania wody kwiatowej/hydrolatu, którego użyjemy następnego dnia do kosmetyków.
 5. Ekstrakcja ziół saponinowych – z użyciem do płynów myjących.
 6. Oliwa magnezowa – jako przedmieszka do innych preparatów: dezodorantów, kremów emulsji czy szamponów.
 7. SERUM ZIOŁOWE czyli ekstrakcja ziół płynem Ringera jako baza do kosmetyków (mieszanina substancji aktywnych, odżywczych i regenerujących, które głęboko penetrują naszą skórę)

NIEDZIELA:

 1. SCRUB ENZYMATYCZNY „Morska bryza” na maceracie olejowym ziół z dodatkiem przedmieszki glicerynowej oraz soli i magnezu – 300 ml: Działa ujędrniająco, nawilża skórę, złuszcza martwy naskórek, odżywia ciało, lekko natłuszcza, pomaga pozbyć się cellulitu. Pielęgnuje skórę. Łagodzi podrażnienia, dezynfekuje. Nadaje się również do skóry problematyczne skłonnej do podrażnień, łuszczycowej, atopowej, alergicznej.
 2. KREM NAWILŻAJĄCY „serum młodości” – do skóry twarzy oraz dłoni – regeneracja skóry, nawilżenie, wybielenie plam i odbarwienie skóry, złagodzenie podrażnień, natłuszczenie z dodatkiem substancji czynnych ziół. – 50 ml
 3. Balsam REGENERACYJNY (do ciała) – 100 ml: Świetnie się aplikuje, nie pozostawia nieprzyjemnego filmu klejącego na skórze, ochrania skórę przed czynnikami zewnętrznymi, łagodzi drobne podrażnienia skóry, delikatnie zmiękcza skórę, pozostawiając ją delikatną i wygładzoną, jest tłusty ale nie jest ciężki a ponad to: ma przyjemny, delikatny zapach natury. Doskonały do opalania.
 4. Szampon do włosów „NIEZŁE ZIÓŁKO” –  hit ziołowy: wieloskładnikowy szampon do mycia zarówno włosów jak i całego ciała (z dodatkiem: destylatu ziołowego, ekstraktu glicerynowego, olejków eterycznych, oliwy magnezowej. Ekstraktu etanolowego oraz ekstraktu mlekowego ziół) – 500 ml
 5. DEZODORANT ZIOŁOWY/MAGNEZOWY w atomizerze (omówimy nadpotliwość i zapobieganie, przesuszoną skórę i nawilżanie jej, likwidowanie niechcianego zapachu bez blokowania gruczołów, itp.) – 150 ml

Jak zwykle podpowiem jak dobierać rozpuszczalniki do ziół i rodzaju cery, by wydobyć najcenniejsze właściwości. Opowiem jak w prosty sposób mając tylko maceraty i extrakty zadbać o siebie i zrobić w domu małe ZIOŁOWE WELLNESS. Uczestnicy otrzymają receptury do przygotowania preparatów oraz gotowe preparaty,  przedmieszki i kosmetyki wytworzone w trakcie warsztatów

Obowiązują zapisy mailowe: kjudka@wp.pl oraz wpłata zaliczki do 3 dni od dnia rezerwacji na konto: podane przy rezerwacji. Decyduje kolejność zgłoszeń mailowych (przy dokonanej zaliczce).  Uczestnicy warsztatów zobowiązani są do zapewnienia we własnym zakresie wygodnych i ciepłych ubiorów (ochronnych) oraz notatników.

 

Dodatkowe pytania i uwagi:  kjudka@wp.pl, tel. 734103970

Zapraszam!!

NIEZŁE ZIÓŁKO 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *