Warsztaty ZIOŁOWE WELLNESS – „letnie inspiracje”

ZIOŁOWE WELLNESS „ letnie inspiracje”:
TERMIN: 22 – 23 lipca 2017
Czas trwania: 9:00 – 18:00 SOBOTA/NIEDZIELA
MIEJSCE: Sopot, ul. Okrzei.

UWOLNIJ „letnie inspiracje” i zrób swoje domowe ziołowe WELLNESS – warsztaty zielarskie dla początkujących i zaawansowanych.
Czym różni się macerat olejowy od etanolowego? Co to takiego ekstrakt glicerynowy, przedmieszka, destylat, substancje lotne, oleożywice i sole kwasów tłuszczowych? Na te i inne pytania odpowiem podczas cudownych ziołowych warsztatów 🙂

Tematem tego spotkania będzie: przetwarzanie ziół w różnych rozpuszczalnikach i przygotowanie kosmetyków od podstaw – jako stała część programu. Zaprezentuję również DESTYLATOR Z ODSTOJNIKIEM I DEFLEGMATOREM oraz CHŁODNICĄ i pokażę proces destylacji, a końcowy efekt procesu zostanie użyty następnego dnia warsztatowego. Podczas warsztatów:
1. Zajmiemy się: macerowaniem ziół w różnych mediach/rozpuszczalnikach. Omówimy rodzaje tłuszczów (smalce, masła i oleje), alkoholi i ich przeznaczenie, działanie maceratów (wewn.-zewn., pielęgnacyjne – lecznicze), zaprezentuję różne rozpuszczalniki.
2. Zaprezentuję gotowe maceraty i pokarzę procesy maceracji ziół (podstawowe informacje i porównanie): jaki efekt uzyskamy (konserwacja i przetwórstwo), jakie daje korzyści i jakie mają działanie. Dlaczego takie media?
3. Uczestnicy wykonają dla siebie maceraty, przedmieszki jako bazę do zrobienia samodzielnego kosmetyków z doborem do rodzaju cery i potrzeb skórnych.

SOBOTA – uczestnicy wykonają preparaty do kosmetyków:
1. WYCIĄG TŁUSZCZOWY – jako bazę podstawową czyli przedmieszkę do przygotowywania innych preparatów (powiem o stężeniach i proporcjach) – 0,5 l/osobę

2. MCERAT GLICERYNOWY z dodatkiem magnezu, kwasów czy innych substancji – przedmieszka przede wszystkim do kremów oraz środek leczniczy do zastosowania wewnętrznego – 0,5 l/osobę

3. EKSTRAKCJA ETANOLOWA ziół – jako dodatek substancji czynnych preparatów leczniczych – 0,25 l/osobę

4. WODA KWIATOWA – hydrolat – w trakcie trwania warsztatów będziemy również destylować zioła/kwiaty do przygotowania wody kwiatowej/hydrolatu, którego użyjemy następnego dnia do kosmetyków, a resztę uczestnicy zabiorą ze sobą.

NIEDZIELA – uczestnicy wykonają swoje kosmetyki:
1. EGZOTYCZNY PEELING ENZYMATYCZNY „Jędrne ciało” na maceracie olejowym ziół z dodatkiem przedmieszki glicerynowej – 300 ml: Działa ujędrniająco, nawilża skórę, złuszcza martwy naskórek, odżywia ciało, lekko natłuszcza, pomaga pozbyć się cellulitu. Pielęgnuje skórę. Łagodzi podrażnienia, dezynfekuje. Nadaje się również do skóry problematyczne skłonnej do podrażnień, łuszczycowej, atopowej, alergicznej.

2. SERUM BZOWE „Krem odmładzający do twarzy” – do skóry twarzy oraz dłoni – regeneracja skóry, nawilżenie, wybielenie plam i odbarwienie skóry, złagodzenie podrażnień, natłuszczenie z dodatkiem substancji czynnych ziół.

3. MAŚĆ ŚWIERKOWA – 100 ml – rozgrzewająca, maść na poparzenia, rany, blizny. Jako dodatek lub baza do innych kremów i balsamów.

4. Balsam NAWILŻAJĄCO-REGENERACYJNY „Słoneczna rozkosz” (do każdego rodzaju cery) – 100 ml: Świetnie się aplikuje, nie pozostawia nieprzyjemnego filmu klejącego na skórze, ochrania skórę przed czynnikami zewnętrznymi, łagodzi drobne podrażnienia skóry, delikatnie zmiękcza skórę, pozostawiając ją delikatną i wygładzoną, jest tłusty ale nie jest ciężki a ponad to: ma przyjemny, delikatny zapach natury. Doskonały do opalania.

Jak zwykle podpowiem jak dobierać rozpuszczalniki do ziół i rodzaju cery, by wydobyć najcenniejsze właściwości. Opowiem jak w prosty sposób mając tylko maceraty zadbać o siebie i zrobić w domu małe ZIOŁOWE WELLNESS. Uczestnicy otrzymają gotowe receptury do przygotowania preparatów w domu. Uwolnimy inspirację, kreacje i dobre humory, będziemy się świetnie bawić i wykonywać naturalne kosmetyki najwyższej jakości

Obowiązują zapisy mailowe: kjudka@wp.pl oraz wpłata zaliczki do 3 dni od dnia rezerwacji na konto podane przy rezerwacji. Decyduje kolejność zgłoszeń mailowych (przy dokonanej zaliczce). Uczestnicy, którzy nie ukończyli 18 lat zobowiązani są do przybycia w towarzystwie swoich opiekunów, którzy wyrażają zgodę na uczestnictwo dziecka w warsztatach.

Uczestnicy warsztatów zobowiązani są do zapewnienia we własnym zakresie wygodnych ubiorów (ochronnych) oraz notatników. Podczas warsztatów istnieje możliwość zakupu dodatkowo półproduktów niezbędnych do przygotowania większych ilości omawianych kosmetyków.

Do zobaczenia
Niezłe Ziółko
kjudka@wp.pl, tel. 734103970

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *