Witajcie Czytelnicy

Oto widok z mojej chatki na kurzej stopce
Pierwszy post będzie trochę jakby streszczeniem bloga.
Po wielu latach powróciłam jako „zielarka”. Rozbudziło to moją wyobraźnię tak, iż brakuje  mi rąk, nóg i głów do przerabiania pomysłów. Postanowiłam, więc segregować wszystko na blogu. Drugi powód powstania bloga to Wasze zapytania: a co robisz z tym czy tamtym? Masz jakiegoś bloga? To daj przepis. No i pisanie wciąż jednego przepisu dla różnych osób jest czasochłonne, więc będę umieszczać je właśnie tutaj.
Będzie o ziołach, tych popularnych i tych mniej znanych. Będzie o tym, co można z takiego zioła zrobić, a czego raczej się nie robi i dlaczego. Jak działają różne roślinki w zależności od przetworzenia. I co jest smaczne, ale dziwne. I co nie jest dziwne, ale raczej niesmaczne. Zioła to moja pasja od dzieciństwa, choć bywały takie okresy w moim życiu, że nie zajmowałam
się nimi zbyt namiętnie.

Będzie trochę również o medycynie naturalnej. Nie tylko o fitoterapii – ziołolecznictwo, ale też o tym czym się zajmuję na co dzień: masaże lecznicze, relaksacyjne, masaże relaksacyjne kamieniami, bańką, masaże kosmetyczne, zabiegi detoksykacyjne i upiększające bańką, akupresura, reiki oraz wiele innych zabiegów. Napiszę o tym dlaczego warto stosować kilka metod jednocześnie i w jaki sposób się
one uzupełniają. Oraz o tym, że sami w zaciszu domowego ogniska niejednokrotnie stosujemy te metody nawet nie wiedząc o tym.
Będzie też trochę o warsztatach, szkoleniach i zlotach, które organizuję oraz o możliwościach nauki tego wszystkiego co robię.
Wreszcie blog ten będzie też osobistymi wynurzeniami na tematy nie całkiem osobiste, które nurtują każdego z nas. To chatka na kurzej stopce. Pamiętacie bajkę o Jasiu i Małgosi? A pamiętacie jakie cuda miała czarownica i jak chatka się obracała na tej kurzej łapce? Takie jest nasze życie, jak ta chatka. I o tym też będzie.
Mam nadzieję, że włączycie się czynnie i chętnie będziecie udzielać komentarzy. Wasze zdanie jest dla mnie inspiracją. Dla uzupełnienia wstawię czasem jakieś zdjęcie, szczególnie jeśli będzie dotyczyć przepisu.
A zatem życzę miłego czytania i zabawy po pachy  🙂
Niezłe Ziółko
Ps. Wszystkie
teksty i zdjęcia prezentowane na stronie tego bloga są mojego autorstwa i moją własnością. Jeśli cytuję czyjś tekst lub publikuję zdjęcie nie swoje – podaję autora lub źródło. Zawarte na stronie bloga treści, przepisy czy podane receptury  są wynikiem moich dociekań  lub doświadczeń,  zdobytej wiedzy oraz własnych refleksji na dany temat. Nie stanowią porad medycznych, ani nie zastąpią wizyty u lekarza czy specjalisty. Są jedynie przykładowym źródłem zastosowania danej rośliny czy produktu. Bardzo sobie cenię naturalne sposoby leczenia i takie też promuję. Jednakże decyzje w kwestii swojego zdrowia każdy podejmuje na własną odpowiedzialność.
Dziękuję, że tu zaglądasz 🙂

8 Comments

Add Yours
  1. 3
    Agata AA

    Witaj :). Od dzieciństwa marzę aby mieszkać w chatce, na kurzej łapce i latać na miotle. Aby zbierać zioła, warzyć mikstury i pomagać ludziom :)))). Może będziesz moim natchnieniem i dodasz mi odwagi :))) pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *