Warsztaty ZIOŁOWE WELLNESS – Folwark Karpno

Czy zioła mają duszę?? A jeśli tak, czy można ją zamknąć w słoiczkach?? Co wydobywamy z ziół przetwarzając je? Co zrobić by nie zepsuć surowca? Jak wykorzystać najlepiej…. na te i inne pytania odpowiem podczas warsztatów.

Program – sobota/niedziela:
W piątek przed warsztatami wyjdziemy w teren poszukać ziół do preparatów na warsztaty. Wyjście nie jest obowiązkowe ani nie jest objęte ceną warsztatów. Zbieranie ziół to relaks na łonie natury oraz zharmonizowanie się z przyrodą.

Głównym tematem warsztatów będzie przede wszystkim przetwarzanie ziół od podstaw i wykonywanie gotowych preparatów i kosmetyków. Jak zwykle pokażę jak w łatwy sposób, domowymi narzędziami i z kuchennej szafki wydobyć cudownie działające produkty. Pokażę również proces destylacji w specjalistycznym destylatorze, a końcowy efekt procesu zostanie użyty następnego dnia warsztatowego. Co jeszcze zrobimy??

1. Zajmiemy się: macerowaniem ziół w różnych mediach. Omówimy rodzaje tłuszczów (smalce, masła i oleje) i ich przeznaczenie, działanie maceratów (wewn.-zewn., pielęgnacyjne – lecznicze), prezentacja różnych rozpuszczalników.
2. Zaprezentuję gotowe maceraty i pokarzę procesy maceracji ziół (podstawowe informacje i porównanie): jaki efekt uzyskamy (konserwacja i przetwórstwo), jakie daje korzyści i jakie mają działanie. Dlaczego takie media?
3. Przygotujemy przedmieszki jako bazę do zrobienia samodzielnego kosmetyków z doborem do rodzaju cery i potrzeb skórnych:

SOBOTA – to dzień bardzo pracowity!! przygotujemy bazę pod wiele różnych kosmetyków i środków leczniczych. To będzie baza, która można wykorzystać na różne sposoby. Jak? do czego? Na te pytanie odpowiem na warsztatach a w programie m.in:
1. MACERAT TŁUSZCZOWY baza do kremów – czyli przedmieszka do przygotowywania innych preparatów (powiem o stężeniach i proporcjach) – 0,5 l/osoba
2. MACERAT GLICERYNOWY z dodatkiem magnezu, kwasów czy innych substancji (na gorąco) – przedmieszka przede wszystkim do kremów oraz środek leczniczy do zastosowania wewnętrznego – 0,5 l/osoba
3. EKSTRAKCJA ETANOLOWA ziół (na gorąco) – jako dodatek substancji czynnych preparatów leczniczych – do kosmetyków
4. DESTYLACJA WODY KWIATOWEJ – hydrolatu – w trakcie trwania warsztatów będziemy również destylować zioła/kwiaty do przygotowania wody kwiatowej/hydrolatu, którego użyjemy następnego dnia do kosmetyków.
5. EXTRAKCJA ORZECHÓW PIORĄCYCH lub innych ziół saponinowych – do szamponu
6. OLIWA MAGNZOWA – nie tylko do szamponu !!

NIEDZIELA – zrobimy kosmetyki  z tego co dzień wcześniej  przygotujemy:
1. Szampon NIEZŁE ZIÓŁKO – hit warsztatów: wieloskładnikowy szampon do mycia zarówno włosów jak i całego ciała ( z dodatkiem: destylatu ziołowego, ekstraktu glicerynowego, olejków eterycznych, oliwy magnezowej. Ekstraktu etanolowego oraz ekstraktu mlekowego ziół) – 500 ml /osoba
2. EGZOTYCZNY PEELING ENZYMATYCZNY „Jędrne ciało” na maceracie olejowym ziół z dodatkiem przedmieszki glicerynowej – 300 ml:
Działa ujędrniająco, nawilża skórę, złuszcza martwy naskórek, odżywia ciało, lekko natłuszcza, pomaga pozbyć się cellulitu. Pielęgnuje skórę. Łagodzi podrażnienia, dezynfekuje. Nadaje się również do skóry problematyczne skłonnej do podrażnień, łuszczycowej, atopowej, alergicznej.
3. SERUM BZOWE „Krem odmładzający do twarzy” – do skóry twarzy oraz dłoni – regeneracja skóry, nawilżenie, wybielenie plam i odbarwienie skóry, złagodzenie podrażnień, natłuszczenie z dodatkiem substancji czynnych ziół.
4. BALSAM DO UST „Bursztynowy pocałunek” 50 ml:
z doborem składników do cery: przeciw-opryszczkowy, na spierzchnięte usta, wysuszoną skórę, na zimę i lato, dla dzieci i dorosłych. Chroni usta przed mrozem i wiatrem, przed wysuszeniem letnim gorącem, zapobiega wysychaniu cieniutkiego naskórka ust, regeneruje popękaną skórę. Bezpieczny dla małych dzieci.
5. Balsam NAWILŻAJĄCO-REGENERACYJNY „Słoneczna rozkosz” (do każdego rodzaju cery) – 100 ml:
Świetnie się aplikuje, nie pozostawia nieprzyjemnego filmu klejącego na skórze, ochrania skórę przed czynnikami zewnętrznymi, łagodzi drobne podrażnienia skóry, delikatnie zmiękcza skórę, pozostawiając ją delikatną i wygładzoną, jest tłusty ale nie jest ciężki a ponad to: ma przyjemny, delikatny zapach natury. Doskonały do opalania.

Jak zwykle podpowiem jak dobierać rozpuszczalniki do ziół i rodzaju cery, by wydobyć najcenniejsze właściwości. Opowiem jak w prosty sposób mając tylko maceraty zadbać o siebie i zrobić w domu małe ZIOŁOWE WELLNESS. Uczestnicy otrzymają jak zwykle receptury do przygotowania preparatów w domu.

UWAGA: sprawdzajcie promocje i zniżki na stornach FBa!!!!

Obowiązują zapisy mailowe: kjudka@wp.pl oraz wpłata zaliczki do 3 dni od dnia rezerwacji na konto podane przy rezerwacji. Decyduje kolejność zgłoszeń mailowych (przy dokonanej zaliczce). Uczestnicy, którzy nie ukończyli 18 lat zobowiązani są do przybycia w towarzystwie swoich opiekunów, którzy wyrażają zgodę na uczestnictwo dziecka w warsztatach.

Uczestnicy warsztatów zobowiązani są do zapewnienia we własnym zakresie wygodnych ubiorów (ochronnych) oraz notatników. Podczas warsztatów istnieje możliwość zakupu dodatkowo półproduktów niezbędnych do przygotowania większych ilości omawianych kosmetyków.

Noclegi oraz wyżywienie – rezerwacja:
Kamila Budzyńska – Folwark Karpno
tel. 609 232 537

Warsztaty – rezerwacja:
Krystyna Judka
kjudka@wp.pl, tel. 734103970

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *