Projekt: 1000 receptur na zdrowie

Postanowiłam podzielić się z Wami swoimi recepturami. Jest ich bardzo dużo. Przez te wszystkie lata pracy z ziołami, przygotowywania warsztatów, wykładów i artykułów powstało ich tak dużo, że pora aby poszły w świat. Pora, aby każdy kto ma ochotę i potrzebę mógł skorzystać. Oczywiście gotowa receptura nie zastąpi wizyty i porady lekarskiej. Nie zastąpi też konsultacji czy porady zielarza czy innego terapeuty. Potraktujcie te receptury jako inspirację do własnych działań.

Natomiast gotowa receptura może być użyteczna, gdy mamy już diagnozę lekarską, albo kiedy wiemy co nam dolega i chcemy wspomóc leczenie ziołami. Będzie też pomocna w drobnych dolegliwościach. Będzie też podpowiedzią jakich ziół szukać i jak się wspomóc. Wiele z tych receptur to typowo kosmetyczne zestawy. Ale będą też i takie, które przeprowadzą Was przez proces tworzenia zwykłej nalewki czy dietetycznego pożywienia, wspomagającego leczenie.

Postanowiłam, że receptury te będą umieszczane na FBu na moim profilu i na stronie Niezłe Ziółko – Zielarium w formie okrojonej, natomiast szerszy opis znajdzie się na moim blogu. Na FBu tylko jako  takie wspomnienie, że jest już kolejna receptura, bo w gąszczu tekstów i artykułów na pewno zaginą. Natomiast na moim blogu są też inne artykuły, które mogą być Wam pomocne podczas przygotowywania tych receptur.

Nie mam też w tych recepturach żadnego konkretnego usystematyzowania. One po prostu są, funkcjonują i działają. Wiele z nich jest w różnych wersjach w zależności np. od rodzaju cery, czy dolegliwości towarzyszących danej chorobie. Nie będę też umieszczać receptur, który były stosowane dla konkretnych osób w konkretnych chorobach, ponieważ każda z tych terapii była dobierana indywidualnie w zależności od schorzenia. Nigdy nie powtarza się ten sam zestaw dolegliwości i chorób, zawsze jest inny, wyjątkowy i indywidualny tak jak każdy z nas inny, indywidualny i wyjątkowy.

 A zatem miłego czytania, łatwego przygotowywania i przyjemnego stosowania ziół. Zapraszam Was do swojego projektu, który jest wyrazem wdzięczności dla Was.

Pomyślności i obfitości na nowy rok 2024!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *