Ekstrakcja ziół alkoholami – cykl warsztatów od podstaw

Przedstawiam propozycję cyklu warsztatów ziołowych!!  Dowiemy się z nich: Co to jest nalewka? Czym się różni ekstrakt od intraktu? Co to jest wyciąg i macerat? Jak wygląda wytrawianie ziół? Alkohole…które do czego użyć? Jak zrobić mieszaninę i roztwór? Jakie proporcje, stężenie, procentowość….a to nie to samo?? Wszystko to brzmi bardzo groźnie, ale tak naprawdę wystarczy tylko się zaznajomić, co właśnie robimy na warsztatach 🙂

I DZIEŃ:
Wykonamy samodzielnie różne preparaty na zimno i gorąco. Zaprezentuję również aparaturę do przygotowania różnych destylatów w warunkach domowych (destylacja wody, destylacja ziół parą wodną – czyli hydrolat, destylacja wina czyli wydestylowanie alkoholu, itd.).

1. Destylacja – proces destylacji. Opowiem o poszczególnych częściach tego sprzętu i do czego służą, a końcowy efekt procesu zostanie użyty następnego dnia warsztatowego. Zaprezentuję DESTYLATOR Z ODSTOJNIKIEM I DEFLEGMATOREM oraz CHŁODNICĄ.
2. Opowiem o zbieraniu i suszeniu ziół – najistotniejszy element pracy zielarza.
3. MACERAT GLICERYNOWY na gorąco, z dodatkiem magnezu, kwasów czy innych substancji – przedmieszka przede wszystkim do kremów oraz środek leczniczy do zastosowania wewnętrznego. Przygotujemy:
a) Gliceryd na zimno – 200 ml
b) Gliceryd na gorąco – 100 ml
c) Roztwór na bazie gliceryny do ekstracji enzymatycznej ziół (na zimno) – 300 ml
4.WYCIĄG ETANOLOWY ziół (intrakt/ekstrakt) – jako dodatek substancji czynnych preparatów leczniczych – kiedy na gorąco a kiedy na zimno. Przygotujemy dwa preparaty:
a) Nalewkę alkoholową – 200 ml
b) Ekstrakt ziołowy – 100 ml

II DIZEŃ:
1. Opowiem również o proporcjach, stężeniach, ilościach, dawkowaniu, procentowości, etykietowaniu oraz innych ważnych stałych elementach produkcji ziołowej
2. WYCIĄG winny enzymatyczny – jako dodatek substancji czynnych – 200 ml
3. Opowiem o przygotowywaniu preparatów: łączenie składników jednorodnych w preparat złożony.
4. Przygotujemy SYROP PRAWOŚLAZOWY lub inny w zależności od dostępności ziół – na chore gardełka, kaszlące płucka, pulsujące migdałki i ochrypłe krtanie 😉 na niedobrego męża (bo przez żołądek do serca – a wiadomo, że prawoślaz i na żołądek i jelita)

Czas trwania: około 9 godzin (w tym przerwa 1 godz. na posiłek)
Termin: do uzgodnienia
Cena od osoby (do negocjacji): 780 zł/osoba
Adres: dowolne miejsce w Polsce

Uczestnicy warsztatów zobowiązani są do zapewnienia we własnym zakresie wygodnych i ochronnych ubiorów oraz notatników. Uczestnicy otrzymają: preparaty oraz pojemniki na preparaty, receptury i opisy. Wszystkie niezbędne półprodukty do przygotowania preparatów.
Warunki uczestnictwa:
Obowiązują zapisy mailowe: kjudka@wp.pl oraz wpłata zaliczki min. 25% do 3 dni od dnia rezerwacji na nr konta podany przy potwierdzeniu. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z rezerwacją miejsca. Decyduje kolejność zgłoszeń mailowych (przy dokonanej zaliczce).

Dodatkowe informacje:
Krystyna Judka
kjudka@wp.pl, tel. 734103970

Zapraszam !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *