II Bieszczadzki Zlot Ziołowy – produkty pszczele

Pszczółki to bardzo wdzięczny temat. Zioła bez pszczół i pszczoły BEEz ziół…nijak się nie komponuje. Zawdzięczamy pszczołom wiele pysznych i zdrowych produktów, często używanych wraz z ziołami, podprawiamy nalewki, dodajemy do maści i kremów… Postanowiłam zgłębić ten temat szerzej. Odpowiedzieć sobie i innym: ile cukru jest w miodzie, co robi wosk w maściach, dlaczego propolis działa na tyle chorób, a co z pyłkiem pszczelim, mleczkiem, apiterapią… Na te i inne pytania będziemy odpowiadać na II Bieszczadzkim Zlocie Ziołowym – produkty pszczele.

TERMIN zlotu: 15-18 XI 2018r.
MIEJSCE: Ośrodek Wypoczynkowy UROCZYSKO, Zwierzyń 19, 38-623 UHERCE MINERALNE
NOCLEGI: 40 zł/osoba/doba x 3 = 120 zł
– dzieci do lat 4 – GRATIS (nocleg)
– dzieci do lat 10 – 55zł (nocleg z wyżywieniem)
WYŻYWIENIE: 38 zł/osobodzień x 3 = 114 zł (śniadania + obiadokolacje) – zaczynamy pobyt we czwartek obiadokolacją a kończymy po śniadaniu (godziny posiłków zostaną podane w późniejszym terminie).
INNE OPŁATY: – zlotowe – 130 zł
WSPÓLNY STÓŁ: przynosimy coś z własnych wyrobów, ale jeśli ktoś nie ma takiej możliwości to może wpłacić  kwotę 25 zł/osoba. Idea jest taka, by podzielić się pomysłami na tani i zdrowy posiłek, przekazać recepturę, pochwalić się tradycją.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:

Ideą  zlotu jest poszerzanie wiedzy na temat ziół oraz innych metod leczniczych medycyny naturalnej. Szerzenie wiedzy na ten temat i wymiana między osobami doświadczonymi, a przy tym doskonała okazja by się spotkać i poznać nowe osoby z różnych części Polski.

PROGRAM POBYTU:

Nie powinien już ulec zmianie, jedynie jakieś kosmetyczne sprawy gdyby się okazało że jakiś wykładowca będzie mieć problem z dotarciem na miejsce czy z innym powodów

Wszyscy ubieramy się  jak w teren: wygodnie, ciepło i do lasu. Z atrakcji dodatkowych takich jak spacery po okolicy – żróło cudownej wody, ogród biblijny, miniatury cerkwi: możemy dojechać samochodem, albo na nogach. Jak kto woli. A do tego zwiedzanie wnętrza zapory, które planowane jest na czwartek około godz. 13:30 (wyjazd z ośrodka) – cena około 15-18 zł/osoba. Jeszcze nie mam potwierdzenia i najpierw będę zbierać zapisy  Atrakcje takie jak kamertony – polecam bardzo – wystarczy usiąść na krześle, ale zachęcam do zabrania karimaty lub kocyka i wyłożenie się na podłodze. Daje lepsze efekty rozluźnienia. Jest to niby zwykłe słuchanie muzyki, ale….

Będziemy badać miody, mówić o toksynach w nich zawartych, o woskach do czego służą i jaką moc ma maść propolisowa. Będzie można zakupić sporo produktów ziołowych pszczelarskich i nie tylko. Będą pszczelarze, którzy prowadza swoje pasieki w sposób bardzo prymitywny i naturalny, bez dokarmiania pszczół i stosowania chemii do leczenia, a jedyne czego używają to zioła.

Atrakcji jest tak dużo, że o wszystkim nie jestem w stanie tutaj napisać, ale zachęcam do wejścia na grupę na Facebooku: II BIESZCZADZKI ZLOT ZIOŁOWY – produkty pszczele

W razie pytań jestem: Krystyna Judka, tel. 734103970

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam

Niezłe Ziółko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *