Zielona medycyna – alchemia ziół – warsztaty

“Nie transmutujesz (przemienisz) niczego, jeśli w pierwszej kolejności nie transmutujesz siebie” – Paracelsus

Jeśli jesteś zdeterminowana/y i mocno zaangażowany w tworzenie wyjątkowych preparatów ziołowych oraz gotowych produktów to te warsztaty są dla Ciebie. Jeśli pragniesz zmiany na lepsze, dobrego zdrowia, życia pełnego energii, nowych doświadczeń w pracy z ziołami to tak, te warsztaty są jak najbardziej dla Ciebie.

Możesz nie mieć żadnej wiedzy, by wziąć w nich udział, albo też możesz mieć wiedzę o samych ziołach i ich substancjach chemicznych bardzo szeroką, a jednak to o czym tutaj mówimy jest wiedzą mało rozpowszechnianą.

Coraz częściej mówi się o energetyce otaczającego nas świat. O zależności myśli naszych i dobrego samopoczucia względem zdrowia cielesnego. O energii płynącej wewnątrz nas, meridianach, czakrach, aurze. A przecież to wszystko ma związek z układem planet, wpływem słońca jako światła, porami roku… Podobnie jest z roślinami. One też mają swoją energetykę, a ilość zawartych substancji w kwiatach czy owocach zależy od tego w jakiej porze rośnie: czy były deszcze, czy słońce, jakie ma podłoże, czy były stresowane itd. Niektóre rośliny zaczynają kwitnąć dopiero wieczorem czy nawet w nocy, kiedy nocne motyle mogą je zapylać. Przy natężeniu światła słonecznego jest zwiększona produkcja danych substancji, podobnie się dzieje przy pełni księżyca. Ale kiedy idzie zima, wszystkie substancje schodzą do korzenia, łodygi usychają, rośliny zabezpieczają się przed trudnymi warunkami najbliższych tygodni czy miesięcy. To czysta biologia. Ale wraz z tą biologią idzie ładunek energetyczny, idzie informacja pola, którą doświadczony zielarz wie, jak wykorzystać. Kiedy zebrać roślinę, by miała działanie maksymalnie chłodzące czy maksymalnie ściągające/wysuszające.

Osobną kwestią do omawiania jest potencjał energetyczny danej rośliny. Trudno jest zauważyć to gołym okiem. Ale osoby bardzo wrażliwe doskonale wyczuwają intuicyjnie do czego dana roślina może się przydać. Hildegarda z Bingen miała tak doskonały kontakt z energetyką roślin, że potrafiła je nie tylko nazywać, ale też wiedziała do czego służą. Czytała w polu energetycznym. Fenomen Hildegardy jest do dziś szanowany i badany.

Ale i każdy z nas ma takie możliwości. Już samo przytulanie drzew czy głaskanie traw przynosi wiele zmian w naszych organizmach. Medytacje, różne ćwiczenia oddechowe, techniki na intuicję oraz inne pomagają poczuć energię roślin. Dziś wiemy, że to jest możliwe, mamy fizykę kwantową, która bada wiele niewyjaśnionych aspektów. Coraz więcej osób jest świadomych szacunku do natury, istnienia czegoś więcej niż tylko same substancje chemiczne, czegoś niematerialnego, nieuchwytnego, roztaczającego się aurą w polu przebywania danej rośliny, osób czy zwierzęcia. To energia, niewidzialna dla większości osób, coraz częściej wyczuwalna, coraz łatwiej możliwa do określenia.

Na tych warsztatach uczestnicy uczą się jak pracować z energią ziół. Dowiadują się co to jest pole energetyczne, jak je rozpoznać, kiedy zbierać zioła i jak z nimi pracować. Będziemy rozmawiać o alchemii i spagiryce w zielarstwie i wyjaśniać do czego nam to jest potrzebne. Nauczymy się wykorzystywać minimalną ilość ziół do maksymalnego użycia. Wykorzystamy energię żywiołów (ogień, woda, wiatr, ziemia oraz pustka), kamieni,  układu planet oraz aktualnego położenia księżyca.

Podczas warsztatów będziemy w medytacji czynnej, wyciszymy umysły, skupimy się na ziołach i ich przeznaczeniu. Będziemy rozmawiać o tym, dlaczego i jakie znaczenie ma  wykorzystanie energii żywiołów na funkcje naszego ziołowego preparatu. Porozmawiamy o tym dlaczego warto czasem wzmocnić podstawowe działanie danego zioła, albo je wyciszyć a uwydatnić działanie poboczne. Powiemy  o tym jakie zioła w tym momencie zbierać i zrobimy preparaty gotowe do użycia.

Dwa dni pracy w „ciszy natury” z ziołami i energią kosmiczną.  Na co trzeba się przygotować?

– na wyjście w teren (odpowiednie ubranie) i zbieranie ziół (koszyczki, nożyki itd.)

– zabezpieczenie przed insektami (dla osób chętnych zrobimy zabezpieczenie energetyczne, bez użycia preparatów ziołowych)

– na pracę lekką i przyjemną, aczkolwiek więcej w sobie i więcej w ziołach – praca medytacyjna podczas której wykorzystamy zasoby żywiołów: zimno i mokro wody, gorąc i suchość ognia itd.

– na ogrom wiedzy „tajemnej” – która choć dostępna to mało wykorzystywana, a to praca tylko dla osób chcących zgłębiać ziołowe tajniki niewidoczne gołym okiem

– na nowe doświadczenia z pola energetycznego, chłonięcie ziół poprzez przebywanie i dotyk

– na alchemiczne przygotowanie preparatów pod nasze potrzeby (wykonamy preparaty zgodnie ze sztuką spagiryki: praca z ciałem, emocjami, umysłem)

PIERWSZY DZIEŃ:

Zapoznajemy się z możliwościami żywiołów (praca z żywiołami), określamy kierunek działania (należy ustalić jakie potrzeby mamy, by zebrać właściwe zioła), oznaczamy nasze emocje, stan duszy, stan ciała, sprawdzamy energetykę planet i fazę księżyca, ustalamy przepływ energii w nas i ziołach. Dobieramy metodę pracy z ziołami: rodzaj żywiołu/sposób przetworzenia, użyte materiały i narzędzia oraz media.

Zapoznajemy się z terenem i zbieramy zioła, praktykujemy medytację czynną z energią ziół.

DRUGI DZIEŃ:

Segregujemy zioła wg potrzeb. Jeśli zachodzi potrzeba wychodzimy w teren dozbierać ziół. Wykonujemy pracę z ziołami, praktykujemy medytację czynną z energią ziół, żywiołów, kamieni, emocji itd. Wykonujemy preparaty wg dobranych metod pracy.

CZEGO NAUCZĄ SIĘ UCZESTNICY WARSZTATÓW:

– wykorzystania energii słońca oraz księżyca do przygotowywania preparatów

– określać własne potrzeby zgodne z emocjami i stanem ciała

– pracować z ziołami wykorzystując energetykę żywiołów do wzmocnienia lub wyciszenia działania ziół

-używać właściwych kamieni podczas przygotowywania preparatów ziołowych

– ustalać przepływ energii w ziołach

– dobierać medium do rodzaju pożądanego preparatu

– medytacji czynnej z wykorzystaniem energii roślin

– pewności siebie w pracy z materiałem roślinnym – nie ma nieudanych preparatów – co przekłada się na życie codzienne

Czas trwania: cały dzień – spotykamy się około godz. 9:00 pierwszego  dnia i pracujemy do woli. Drugiego dnia przewidywany czas zakończenia około godz. 17:00.

W trakcie warsztatów zapewniam: napoje zimne, gorące, poczęstunek w porze obiadowej. Przygotujemy również ognisko na wieczór.  

Wszystkie przygotowane preparaty i produkty uczestnicy zabierają ze sobą z instrukcją stosowania oraz recepturą przygotowania danego preparatu. Zapewniam wszystkie niezbędne akcesoria, media oraz inne niezbędne rzeczy do przygotowania tych produktów.

Zapisy oraz informacje szczegółowe pod nr tel: 734103970.  

Cena jednego dnia warsztatowego: do uzgodnienia

Przewidywane terminy: do uzgodnienia lub w wydarzeniach Niezłe Ziółko – Zielarium | Facebook

Jestem dla Ciebie i serdecznie zapraszam do odbycia niezwykłej podróży jaką jest praca z ziołami oraz całym potencjałem wpływającym na efekt końcowy naszego preparatu. Podróż, która leczy rany duszy, koi emocje, dostarcza niebywałych wrażeń a przede wszystkim jest właśnie dla Ciebie tylko dlatego, że tak właśnie ty tego chcesz.

Jesteśmy zawsze we właściwym miejscu o właściwej porze z właściwymi ludźmi. Życzę Ci wspaniałego czasu i wszelkiej obfitości dziękując, że tu zaglądasz.

Niezłe ziółko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *