Mydła glinkowe dla każdej cery – pieniące, pachnące i lecznicze

Spieszę Wam donieść, iż stworzyłam mydła glinkowe do każdego rodzaju cery. Ostatnie miesiące poświęciłam na przygotowywanie receptur mydlanych. Jedne były bardziej udane, inne mniej, ale dzięki Waszemu dużemu zaangażowaniu i sprytnej ocenie powstały najwspanialsze mydełka.

Mydełka  z glinkami do cery:
– suchej

– atopowej

– dojrzałej

– młodzieńczej

-dziecięcej

– z trądzikiem

– cienkiej skóry

– wymagającej oczyszczenia delikatnego lub bardziej intensywnego

– problemami wynikającymi z aspektu chorobowego

– do cery normalnej

– mieszanej, etc.

Mydełka łączą w sobie różne cechy jednoczenie, a więc mogą: łagodzić podrażnienia, oczyszczać, natłuszczać, wysuszać, etc.. Wszystko w zależności od tego jakiego problemu i rodzaju skóry ma dotyczyć mydełko. Aby uzyskać takie właściwości to do stworzenia tych fantastycznych mydełek użyłam różnych glinek, posiadających różne właściwości lecznicze. Połączyłam w odpowiedni sposób, aby uzyskać konkretne działanie. Na etapie produkcji pomogły mi Wasze opinie o innych mydłach oraz podpowiedzi o Waszych cerach i związanych z nimi problemach.
Użyłam takich glinek:
– glinka zielona – najpopularniejsza. Swój zielony kolor zawdzięcza obecności jonów żelaza dwuwartościowego (Fe2+). Zielona glinka zawiera: srebro, magnez, żelazo, wapń, selen, krzem, potas, cynk, kobalt, molibden i miedź. Wykazuje właściwości antyseptyczne i hamuje namnażanie się bakterii fermentacyjnych i gnilnych. Zdolności dezynfekcyjne glinki zielonej znalazły zastosowanie w leczeniu trądziku pospolitego, ze zmianami ropnymi i zaskórnikami. Dogłębnie oczyszcza
pory oraz reguluje wydzielanie sebum. Ściąga rozszerzone pory. Przeznaczona do cery trądzikowej, tłustej
– glinka biała porcelanowa lub glinka chińska. Jedna z najdelikatniejszych glinek. Nadaje się dla skóry delikatnej, wrażliwej i suchej. Oczyszcza i wygładza, łagodzi podrażnienia oraz poprawia koloryt skóry. Dodana do mydła z inną glinką wspomaga działanie tej drugiej. Stanowi ona również dodatek do leczniczych pudrów i zasypek, cieni i kremów. Absorbuje nadmierną produkcję potu oraz wzbogaca mydło w mikroelementy i sole mineralne (w składzie ma liczne mikroelementy takie jak: krzem, wapń, magnez, żelazo, potas, sód) . Dodaję ją również do antyperspirantów w sztyfcie oraz kremów czy maści, które mają działać na powierzchni skóry.
– glinka czerwona jest zalecana przy trądziku różowatym, dla cery dojrzałej, cienkiej, przesuszonej.  Uszczelnia naczynka
krwionośne, zapobiega ich pękaniu. Jest ona polecana dla wrażliwych i skłonnych do zaczerwienień. Działa ochronnie na skórę.
– glinka żółta lub francuska – wykazuje podobne właściwości jak inne glinki czyli lekko oczyszcza skórę z martwego naskórka. Za jej żółtą barwę odpowiada obecność żelaza trójwartościowego (Fe3+).
– glinka czarna  – przeznaczona do cery tłustej  i mieszanej. Ma działanie antyseptyczne, oczyszczające, przeciwzapalne i regenerujące. Substancje mineralne zawarte w czarnej glince regulują procesy przemiany materii w skórze, nawilżają, wzmacniają błony komórkowe, chronią skórę przed utratą wilgoci i szkodliwym wpływem środowiska.
Wszystkie te glinki mają zbawienny wpływ na skórę. Są nieocenionym składnikiem dzięki, któremu mydło zyskuje na wartości. Ich cenne właściwości były znane już w starożytności i były wykorzystywane nie tylko do pielęgnacji skóry, ale również w celach leczniczych. Dziś mamy powrót do glinek, które ja osobiście bardzo lubię, nie tylko za ich cenne właściwości lecznicze, ale również za możliwość tworzenia fantastycznych kolorystycznie kostek. Różne połącznia glinek dają różne właściwości mydłom, a przy okazji tworzą niepowtarzalne wzory. Wszystkie mydła są wytwarzane ręcznie. Daje mi to wiele radości, pozwala na kreatywność, a dzięki temu też łatwo zauważyć procesy zachodzące w masie mydlanej. Takie
tworzenie dostarcza mi pomysłów na kolejne mydlane kreacje.
Gliniane mydełka polecam bąbelkowo
Niezłe Ziółko

4 Comments

Add Yours

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *