OMIOTKA KARPACKA – kadzidła ziołowe

Kilka ziół razem zerwanych….kilka ziół razem splecionych…kilka ziół, o wielkiej mocy, które razem dają potężną ochronę!!

Omiotka zmiata uroki, złe spojrzenia, negatywną energię, złe emocje. W tradycji ludowej omiotkę używano jak miotełkę „zamiatając” człowieka i strzepując zebraną energię w ziemię. W celu ochrony domostwa wieszano ją w kącie u powały przy wejściu lub okadzano cały dom i domowników spalając  ją w dniu równonocy wiosennej lub przesilenia letniego albo też trzy dni przed nowiem, a popiół wyrzucano na 4 strony świata.

Dla dobrobytu wszelkiego i miłości wręczano ją ukochanej osobie wypowiadając słowa: „niech się darzy”. Omiotka często ma czerwoną lub złotą wstążkę, by mogła chronić właściciela, dawać bezpieczeństwo, miłość i dobrobyt wraz ze zdrowiem.

Każda omiotka była przygotowywana na inną okazję. Zioła do jej przygotowania były precyzyjnie dobierane wg  potrzeb i efektów jakie miały nastąpić po smużeniu.

Omiotka kobieca:

Skład: lawenda, estragon lub bylica pospolita, turówka wonna, bylica iluzjańska, macierzanka piaskowa.

Ta omiotka przeznaczona głównie do równoważenia energii żeńskiej. Zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą z niej korzystać. Kiedy potrzeba więcej delikatności, wrażliwości, emocji, otwarcia, empatii wówczas użycie omiotki pomoże zbalansować w sobie energię żeńską z męską i wydobyć to co najistotniejsze.

Omiotka męska:

Skład: bylica pospolita, bylica piołun, bylica iluzjańska, bylica boże drzewko, szałwia (obojętnie która)

Te omiotki reprezentują energię męską. Nie oznacza to, że są przeznaczone tylko dla mężczyzn. Oznacza to, że również kobiety, które zechcą ustabilizować w sobie energię męską mogą się nią posłużyć. Dodaje odwagi i siły, stabilizuje moc energii męskiej. Pomaga zrównoważyć siłę i odwagę.

gotowe omiotki dla męskiej energii

To bylice! Kilka różnych odmian, ale każda z nich nieco się różni, nasi przodkowie wiedzieli o wielkiej mocy ziół i potrafili to wykorzystać. Korzystając z ich wiedzy i umiejętności, z tradycji,  z czytania gwiazd i wynikających z fazy księżyca oraz momentu zbioru zabieram się za przygotowywanie OMIOTKI.   

świeżo zebrane bylice i szałwia

Omiotka przynosząca bogactwo (w postaci zdrowia, pieniędzy czy w innej postaci)

Skład: szałwia hiszpańska, lawenda, wrotycz balsamiczny, ruta, bylica boże drzewko, bylica iluzjańska, bylica pospolita.

Okadzanie domu oraz domowników tą omiotką powinno odbywać się przez trzy dni do pełni księżyca i w dniu pełni. Należy przejść się po wszystkich pomieszczeniach zaczynając od lewej strony, idąc przed dom zgodnie z ruchem wskazówek zegara przez wszystkie pomieszczenia. Intencja: omiotka wymiata wszystko co zbędne a na to miejsce wprowadza bogactwo (takie jakie sobie sami życzymy).

Jak przeprowadzać rytuał okadzania?

Omiotkę należy delikatnie odpalić od zapałki czy świeczki, trzymając nad talerzykiem czy inną niepaląca się podstawką, tak aby popiół spadał na nią.  Okadzamy siebie, dom, domowników w zależności od potrzeb. Na ubywanie czegoś do nowiu księżyca i ostatni raz w dniu nowiu, na przybywanie i wzmacnianie do pełni i w dniu pełni.

Więcej o energetycznym wykorzystaniu ziół oraz wpływie planet na ich energię omawiam podczas warsztatów: Zielona medycyna – alchemia ziół – warsztaty – Niezłe Ziółko (niezleziolko.bieszczady.pl)

Wszystko ma swój czas, miejsce i swoją moc. Korzystajmy z tej energii, by wzmacniać siebie, chronić siebie i by zdrowie nam służyło.

Niezłe Ziółko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *