Sole ziołowe do kąpieli

Opis:

Przygotowując sól do kąpieli skupiłam się  na doborze ziół oraz olejków eterycznych, tak aby wykorzystać maksymalnie działanie aromaterapeutyczne. Parująca woda pozwala unosić się molekułom zapachu i wydobyć z ziół to co najcenniejsze. Więcej o właściwościach soli oraz o sposobach przygotowania soli do kąpieli znajdziecie tutaj: https://www.niezleziolko.bieszczady.pl/sol-ziolowa-jak-przygotowac/ .

Skład:

Mieszanka soli : czarna sól himalajska – Kala Namak, różowa sól himalajska, sól z Morza Martwego, sól kamienna kłodawska, chlorek magnezu; płatki kwiatów i suszone zioła (wg zestawienia),  olejki eteryczne (wg zestawienia).

Sposób użycia

Do przygotowanej ciepłej wody w wannie należy wsypać tuż przed wejściem, sól ziołową w ilości około 1-3 łyżki na wannę (lepiej zacząć od mniejszych ilości). I to jest właściwy moment, by rozkoszować się pachnącą kąpielą.

Podczas kąpieli należy unikać moczenia okolic oczu, a przed użyciem dobrze jest wymieszać sól lub wstrząsnąć. Należy trzymać sól z dala od dzieci . Efektem ubocznym jest piękny zapach skóry oraz unoszący się w łazience, a także  poprawa nastroju oraz wzrost miękkości  i nawilżenie skóry.

Ulubione zestawy soli kąpielowych:

ENERGIA I POBUDZENIE:

Zioła: mielona pomarańcza, kawa,

Olejki eteryczne: z goździka, imbiru, pomarańczy.

Soli używam do kąpieli pobudzających, ujędrniających oraz antycellulit a także rozgrzewających.

RELAKS I ODPRĘŻENIE:

Zioła: święta bazylia, róża

Olejki eteryczne: z daglezji, bergamotki i kadzidłowca

Soli  używam do wyciszenia i odprężenia po ciężkim dniu lub w sytuacjach stresujących. Umożliwia stworzenie bezpiecznej przestrzeni. Synergistyczna mieszanka olejków eterycznych do używania w silnym stresie, wyczerpaniu emocjonalnym i lęku.

DOBRY SEN

Zioła: lawenda, olcha, szałwia

Olejki eteryczne: lawenda, geranium, Ylang Ylang

Używam w kąpieli przed snem,  do wyciszania umysłu  oraz stanów zapalnych skóry czy bóli mięśni i stawów.

Każdy z tych kosmetyków cieszy podczas używania szczególnie teraz zimą, kiedy nie można wyjść na pachnące łąki, rozgrzane słońcem. Korzystam z nich bardzo często.

Energetycznie: dawniej wierzono, że sól odpędza wampiry. Dziś wiemy, że sól uziemia i neutralizuje negatywny wpływ niskich energii. Korzystanie z soli po przyjściu do domu wyrównuje napięcie skóry, oczyszcza ją a co za tym idzie poprawia nam nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *